Buyer Network İş ve Ticaret Platformu dünyaya açılıyor.

EnterTech, Londra’da girişimci ekosistemi kuruyor.

Buyer Network İş ve Ticaret Platformu dünyaya açılıyor.

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle İstanbul Teknokent EnterTech önemli bir etkinliğe daha imza attı. Kolektif House’da ICUBE Demo Day etkinliği ile girişimcileri ağırladı. 14 girişimcinin sunumlarını gerçekleştirdiği etkinlik Londra’da bir girişimci ekosistemi geliştirmeyi ve Network ağı oluşturmayı amaçlıyor.

Girişimci ekosistemini destekleyeceğiz

İstanbul Teknokent EnterTech Genel Müdürü Yasin Erol uluslararası çalışmalar ve girişimcilik ekosistemi konusunda teknokentlerin önemine değinerek, “Bizler farklı bir model ile girişimcilerimize destek oluyoruz. Girişimci firmalarımızı daha önce Amerika Birleşik Devletleri’nin California eyaletine götürmüştük. Bu tarz projeleri gerçekleştirerek olumlu ve olumsuz yönlerimizi görüyor, kurum olarak faaliyetlerimizi analiz ediyoruz. Bu proje kapsamında eksikliklerimizin üzerine gitmeyi ve bu eksiklikleri kapatmayı da amaçlıyoruz. Dolayısıyla tecrübeli insanlar ile bir araya geldik ve İngiltere’ye rotamızı çevirdik. Londra lokasyon olarak bakıldığında girişimcilik ekosistemi için güçlü bir şehir. Bugün burada sunum yapan 10 girişimcimizi 20 Temmuz 2019’da Londra’ya göndereceğiz. Dünyada ihracata ağırlık veren ve girişimcileri destekleyen firmaların uzun yıllar ayakta kaldığında yakından şahit oluyoruz. Bu yüzden bizler de bu vizyon ile yola çıktık ve girişimci ekosistemimizi destekleyeceğiz. 10 girişimcimizi Londra pazarına sokacak ve network geliştirmelerine yardımcı olacağız.” ifadelerini kullandı.

BuyerNetwork İş ve Ticaret Platformu
Kurumsal Pazarda (B2B) Büyümeye Devam Ediyor

BuyerNetwork.net kurucu ortağı Adil Ünal yaptığı sunumda Platform hakkında bilgi verdi. Platformun 7.500’den fazla firma ve yönetici üyesi ile hızlı bir sektörel büyüme kaydettiğini vurguladı. 2014 yılında kurulan platformda firmalar ürün ve hizmet satışlarını doğrudan alıcılara yapabiliyorlar.

 

 

Ticaret Paketi ile Satış Çok Kolay

Buyer Network.net Kurucu Ortağı Adil Ünal

Satıcılarla alıcıları bir araya getiren Buyer Network Platformu alanında bir ilk özelliği taşıyor. Firma, platforma üyeliği ile birlikte firma sayfasını kolaylıkla oluşturup, ürün, hizmet, sertifika, katalog ekleme ve personel (iş) ilanlarını sadece tek bir “ticaret paketi” ile sağlayabiliyor.

Platformda girişimciler başta olmak üzere satın alma, lojistik, planlama, üretim ve tedarik zinciri yöneticileri bulunmakta. Üyeler düzenli olarak Konferans ve Çalıştaylarda bir araya gelebiliyor. Mesleki ve sektörel konuları paylaşabiliyor. Bu özelliği ile iş ve kariyer açısından da eşsiz bir networking sağlanıyor.

Business Card Üyeliği İle Tüm Platforma Kampanya Düzenleme İmkanı

Buyer Network Platformunda istendiğinde ayrıcalıklı (exclusive) olarak tüm platforma alanında özel kampanyalar da oluşturulabiliyor. Yine bu işbirliği kapsamında firmanın genel çerçevesini belirlediği tüm yöneticileri biraraya getiren özel etkinlikler düzenlenebiliyor. Böylelikle yüz yüze temas imkanları genişletiliyor.

10 girişimci firması Londra’ya götürülecek

ICUBE Demo Day etkinliği kapsamında toplam 14 firma ekiplerini ve girişimlerini tanıtan sunumlarıyla katılımcıları bilgilendirdi. Katılan 14 girişimci firmanın 10 tanesi 20 Temmuz 2019’da Londra’ya götürülecek. Farklı alanlarda çalışan girişimci firmaların listesi ise şu şekilde:

 • Buyer Network Business
 • PDA
 • Fanaliz
 • Uservision
 • Solar Curtain
 • Gamitive
 • Aksense
 • Minus
 • Bot More
 • İltema
 • Tetis
 • Keyzy
 • BiaTech
 • Gloits